Idziemy do lekarza

Kaszel, gorączka, złamany mały palec u prawej stopy, zapalenie ucha wewnętrznego ? z tymi oraz szeregiem innych dolegliwości zmagamy się każdego pojedynczego dnia. Zmagamy się sami bądź też stawiamy na fachową pomoc. Co jednak uczynić, kiedy fachowa pomoc nie do końca okazuje się być fachową?

Błędy w sztuce

Zawód lekarza, tak zresztą, jak każdy inny jest obarczony sporym ryzykiem wystąpienia mniej lub bardziej zamierzonych błędów

Autor zdjęcia: U.S. Pacific Fleet

Zawód lekarza, tak zresztą, jak każdy inny, jest obarczony sporym ryzykiem wystąpienia mniej lub bardziej zamierzonych błędów. Nierzadko błędy te nie mają nic wspólnego z jako takimi umiejętności. Szereg czynników zewnętrznych oraz czynników wewnętrznych wpływających na wykonywanie praktyki lekarskiej przesądza o na przykład błędnej diagnozie bądź też błędnie prowadzonym leczeniu. Konsekwencje takich uchybień mogą być naprawdę bardzo poważne.

Ubezpieczenie praktyki

Ubezpieczenia lekarzy to przede wszystkim podstawa spokojnej praktyki zawodowej (więcej w tym temacie pod linkiem: https://lekarz.iexpert.pl/). Możliwość ubezpieczenia się na okoliczność licznych możliwości za całkiem przyzwoite pieniądze na pewno ze sposób pozytywny przekłada się na jeszcze bardziej efektywną praktykę.